ul. Tuwima 1 31-581 Kraków biuro@teczacpt.pl Zadzwoń do nas pod numer: 662-225-535

Miesiąc w „Tęczy”

 

Pełny program terapii uzależnień w naszym centrum trwa 30 dni. Upływają one w przyjaznej atmosferze i aurze spokoju. Nie zmienia to jednak faktu, że pobyt to nie wakacje, lecz czas ciężkiej pracy nad sobą. Ściśle przestrzegany jest grafik zajęć: sesje odbywają się codziennie rano i po południu.

 

Zajęcia
Zajęcia

 

Leczenie opiera się o najnowszą i stale aktualizowaną wiedzę terapeutyczną i różnorodne techniki pracy, w tym wykłady i treningi. Jednak podstawową metodą jest intensywna grupowa psychoterapia (uzupełniona terapią indywidualną). Odbywa się ona w blokach tematycznych poświęconych:

1) dostarczeniu wiedzy na temat choroby;

2) pogodzeniu się z faktem uzależnienia;

3) nauce życia bez nałogu.

Oprócz zajęć każdy może liczyć na indywidualną rozmowę z terapeutami, wyjaśnienie wątpliwości.

Terapia opiera się na programie HALT, który podpowiada, jak radzić sobie z zagrożeniami związanymi z nałogiem w okresie wychodzenia z niego. Nazwa pochodzi od pierwszych liter tych zagrożeń: Hungry – głodny, Angry – rozgniewany, Lonely – samotny, Tired – zmęczony. Każdy z tych czynników może przeszkadzać uzależnionemu na drodze do zdrowienia.

 

Kuchnia
Kuchnia

Podczas pobytu pacjenci mają zapewnione całodzienne domowe wyżywienie dostosowane do diety (wątrobowa, cukrzycowa, bezglutenowa) oraz opiekę medyczną. Pamiętamy także o czasie wolnym, który może być poświęcony m.in. na spacery, sport, rozrywkę, relaksację przy kominku…

Facebook