ul. Tuwima 1 31-581 Kraków biuro@teczacpt.pl Zadzwoń do nas pod numer: 662-225-535

4 ważne zasady

dom 4

Nasz dom, „Tęcza”, działa według zasad, w których wartość wierzymy. Co się dla nas liczy? Między innymi:

Znać się na rzeczy. Składa się na to własny, szczegółowy program i strategia terapii oraz kadra. Jej liczba jest odpowiednio wysoka w stosunku do liczby pacjentów. Kwalifikacje naszych pracowników potwierdzają certyfikaty: specjalisty psychoterapii uzależnień i współuzależnień, instruktora terapii uzależnień, dyplom psychologa, specjalizacja lekarska lub bycie w trakcie certyfikacji. Każdy może się zapoznać ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi kadry.

Trzymać poziom. W dbaniu o jakość bardzo pomaga obiektywne spojrzenie. Dlatego poddajemy swoją pracę tak zwanej superwizji, czyli konsultacji z doświadczonym terapeutą spoza ośrodka. Naszym superwizorem jest mgr Anna Nanys-Wróbel – specjalistka terapii uzależnień, superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Troszczyć się także o ciało. Psychika i ludzkie ciało nie funkcjonują niezależnie, lecz tworzą jedność. W razie potrzeby na początku pobytu w ośrodku zapewniamy odtrucie alkoholowe, pomagamy „stanąć na nogi” fizycznie. Pacjenci mogą liczyć na stałą opiekę pielęgniarską, konsultacje z lekarzem internistą oraz psychiatrą. Na cały okres leczenia wystawiamy L4. Nie zapominamy o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna i relaksacja.

Zapewnić wsparcie rodzinie. Zazwyczaj człowiek nie jest „samotną wyspą”. Uzależnienie czy inne problemy psychiczne bywają niszczące również dla członków rodziny. Dlatego mamy osobną ofertę dla nich, dostarczając im pomocy psychologicznej i wsparcia terapeutycznego.

 

Facebook