ul. Juliana Tuwima 1, 31-581 Kraków biuro@teczacpt.pl Zadzwoń do nas pod numer: 662-225-535

Zespół

Terapeuci

Superwizor „Tęczy”

 • mgr Anna Nanys-Wróbel 

Absolwentka psychologii, specjalistka terapii uzależnień, terapeutka NLP. Superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Aktualnie pracuje w całodobowym ośrodku Monar w Dębowcu, wcześniej w oddziale psychiatrycznym. Prowadzi szkolenia dla specjalistów terapii uzależnień w ramach Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz w Małopolskim Ośrodku Szkolenia Terapeutów Uzależnień w Krakowie.

Superwizor szkół dla trenerów: Atut, Integra, Metrum.
Jej pasją są koty.

Do dyspozycji pacjentów pozostają następujący terapeuci:

 • mgr Renata Borysiak – szef zespołu „Tęczy”

Ukończyła kierunek nauki o rodzinie, specjalizację wiedza o rodzinie i społeczeństwie. Absolwentka 4 letniego całościowego kursu terapii systemowej rodzin, absolwentka Studium Umiejętności Psychologicznych, Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Psychoterapii Uzależnień przy Małopolskim Ośrodku Szkolenia Terapeutów Uzależnień. Posiada 27-letnie doświadczenie zawodowe. Aktualnie w procesie certyfikacji specjalisty terapii uzależnień oraz terapii systemowej rodzin.

Prywatnie wielka miłośniczka storczyków, podróży, poznawania innych kultur i religii.

 • mgr Wioletta Górska

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz  4 letni całościowy kurs terapii systemowej rodzin. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii klinicznej wieku rozwojowego (dzieci) oraz osób dorosłych, jak również wokół psychologii szkolno-wychowawczej (kwalifikacje z zakresu terapii pedagogicznej i oligofrenopedagogiki). Posiada przygotowanie medyczne i neuroterapeutyczne. Współautorka kursu „Szkoła dla rodziców”.

Prywatnie wielka miłośniczka obcowania z naturą. Wolny czas spędza na wsi, gdzie oddaje się pracy fizycznej w ogrodzie i nabiera sił psychicznych do pracy w mieście.

 • mgr Anna Grott

Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1970 r., ze specjalizacji psychologia kliniczna. Posiada wieloletnie doświadczenie terapeutyczne w pracy z pacjentami z zaburzeniami nerwicowymi i osobowości. Prowadzi terapię zarówno indywidualną jak i grupową, w tym muzykoterapię. Wykonuje badania diagnostyczne dla potrzeb lekarzy specjalistów, ZUS, MOPS.

Posiadaczka ukochanego psa Pompona oraz rodziny: męża, dwójki dzieci i czwórki wnucząt. Spełnia się w roli babci.

 • mgr Katarzyna Świerkula

Certyfikowany specjalista terapii uzależnień i współuzależnienia

 • mgr Jan Szymula

Urodzony w Krakowie 59 lat temu. To miejsce było i jest dla mnie ważne przez całe życie. Malarstwo, góry, architektura i „jakaś muzyka”, a dzisiaj psychoterapia to moje pasje i zainteresowania. Za mną 30 lat pracy zawodowej. Byłem nauczycielem plastyki, a ostatnio prawie 20 lat jestem psychoterapeutą. Wykonuję ten zawód z pasją i przekonaniem. Tworzenie jako proces, stawało się i jest istotą mojego życia. Praktyka i duże doświadczenie. To chyba najkrótsza formuła własnej charakterystyki.

Psychoterapeuta – specjalista psychoterapii uzależnień, certyfikat PARPA nr 1012;
Arteterapeuta –  nauczyciel akademicki, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Wydział Sztuki;
Logoterapeuta  – …z pacjentem w poszukiwaniu sensu i celów życia;
Rozwiązywanie problemów uzależnień – pełnomocnik wójtów gmin Powiatu Krakowskiego;
Nauczyciel sztuki / plastyki [wcześniej] – szkoły podstawowe i V LO w Krakowie.

Z pośród wielu szkół, podejść, także nazewnictwa i klasyfikacji, wyróżniam koncepcje fenomenologiczne oparte na nurcie humanistycznym. Początkiem mojej drogi terapeuty było podejście behawioralne, a potem terapia poznawczo-behawioroalna. Od wielu lat pracuję w nurcie eklektycznym psychoterapii, koncentrując się na pacjencie. Logoterapia, której twórcą był Viktor E. Frankl, to mój świadomy i odpowiedzialny wybór oddziaływania na pacjenta. „…zmieniając cierpienie w triumf, poczucie winy w pracę nad sobą, a świadomość nieuniknionego końca w bodziec do działania.” (cytuję z Przedmowy Claudii Hammond do „Bóg ukryty. W poszukiwaniu ostatecznego sensu”
V. E. Frankl).

 

 • mgr Monika  Wojtas

  Ukończyła studia wyższe magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalność- pedagogika resocjalizacyjna w 2002r. Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień nr. 841 . PARPA. Psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji. Podyplomowy  Kurs Psychoterapii pod kierownictwem dr hab. Andrzeja Cechnickiego w orientacji psychodynamicznej i systemowej terapii rodzin, atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. W trakcie uzyskiwania certyfikatu asystenta psychodramy Polskiego Instytutu Psychodramy.

  Zatrudniona w Szpitalu Specjalistycznym im. dr Józefa Babińskiego SP ZOZ w Krakowie, na Oddziale Terapii Uzależnionych od Alkoholu w tym z innymi dysfunkcjami jako psychoterapeuta uzależnień od 1 września 2004 r.

  Członek zarządu Fundacji Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca w Krakowie.

 • mgr Robert Dudek

Ukończył studia magisterskie z psychologii, ze specjalizacji psychologia kliniczna. Specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie procesu certyfikacji. Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia. Prowadzi terapię indywidualną oraz grupową – *również w języku angielskim*W życiu prywatnym pasjonat kolarstwa, akwarystyki morskiej oraz górskich wycieczek

 

Jeśli masz pytania, zadzwoń: tel.: 662-22-55-35, napisz: biuro@teczacpt.pl, dowiedz się więcej!

Udzielimy Ci wszelkich informacji i odpowiemy na każde pytanie.
Czekamy na Ciebie!

Facebook